Ze skoro buddhistky skoro pohankou

Buddha, Osho, jóga, meditace, čakry, minerály. Miluju to. Miluju všechny tyhle věci. Miluju všechny ty myšlenky, kresby, samotný pohyb a v poslední době nejsem jediná. Z duchovního vzdělávání a uklidnění se stal téměř fenomén a já jsem jedině pro. Lidé se snad konečně začnou zajímat více o sebe než o druhé, pokud to tedy bude takhle fungovat, protože u mě to zaručeně funguje. Stačila jedna dobře vybraná kniha a jedna příjemně zacvičená hodina jógy a ocitla jsem se v úplně jiném světě.

Po malých krůčkách se dostávám trochu hlouběji, když mě zkrátka něco nadchne dokážu tomu obětovat hodiny, dny, týdny i měsíce, abych o daných tématech věděla co nejvíce. V knihovně jsem skoro každý týden a domů si pak odnáším batoh plný knih, které hltám do konce výpůjční lhůty. Jógu jsem se snažím cvičit minimálně jednou denně (i když ne vždy je chuť a čas), miluju ten pravidelný pohyb, který jde ruku v ruce s dechem, tak krásně mě to uklidňuje. Zkoumám čakry a snažím se je do hloubky pochopit, zjistit o co tady vlastně jde a na levé ruce si nosím čakrový náramek. S nadšením a jiskrou v očích o těchto věcech vyprávím a ráda se dozvídám odkudkoli nové zajímavosti. Miluju, když se pro něco nadchnu a vůbec mi nevadí, že na mě druzí koukají jako na blázna.

Čím víc se moje myšlenky prohlubují a čím víc přemýšlím o sobě samé vyvstává přede mnou i otázka:„Proč vlastně hledáme vyšší smysl a proč ho vlastně hledáme na východě? Proč právě tam? Vážně u nás není něco podobného?“

No a tak začla moje nová cesta.

Moje několika měsíční láska k duchovnímu rozvoji kdesi z Asie nikam nezmizela, ba naopak přinesla mi přesně to co by člověk očekával. Dostala mě k sobě samotné. K mým kořenům, který jsou ale v Čechách a jsem přesvědčena, že i tady najdu něco co stojí za povšimnutí. Nebude to velký Buddha, ale ani Ježíš, protože před ním tu bylo ještě něco krásnějšího.

Příroda.

0 comments on “Ze skoro buddhistky skoro pohankouAdd yours →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *