Šárka Pakostová

Zastavte se a nechte myšlenky jen tak plout

Život se mi mění každou minutou, vteřinou a přitom je vlastně stále na stejném místě.

Srdce mi bije jako o závod a mnohdy nevím kdy přestat a pak mám pocit, že se mi snad brzy zastaví.  Jak člověk pozná, že už je toho na něj moc?

Nechodím na párty a neblbnu na Náplavce. Sedím doma s knížkou a čajem a je mi tak vlastně docela dobře. Často se sebe ptám jestli to není špatně, jestli nejsem jakože nějaká divná, a pak sedám do svého křesla v rohu místnosti, hřeju se u radiátoru a zjišťuji, že jsem možná konečně našla samu sebe. Prostě jsem pořád ta střeštěná holka, jen jsem teď našla, ve skrytu svý duše, klidnou meditujcí slečnu.

Začala mě bavit jóga, chtěla bych mít vlastní studio s meditační místnosti. Baví mě hra s kartama, nevykládám si jestli budu mít děti za pět nebo za deset let, ale v obrázcích hledám symboly, které se momentálně spojují s mými pocity.

No vážně! Že jsem blázen? A co? Kdy by jste se naposledy zastavili a nechaly myšlenky jen tak plynout? Nebo třeba přemýšleli nad tím, kam se váš život ubírá a jestli vlastně jdete správně, jestli vás to co dělá víc baví nebo žere. Vsadím se, že zastavení, nádech a výdech, klid, to udělá dobře každému z nás. Možná nás jóga nevyléčí, buddhismus nespasí a kartama nezjistím budnoucnost zítřku, ale mě to baví. Teď a tady. Najděte si věci, které zbožňujete, i když jsou sebevíc divný a vy budete za uplnýho exota. Je to osvobozující. Vážně.

Milujme chvíle, které nás dělají šťastnými, kdy se nám srdce chvěje ze vzrušení z toho, že děláme správnou věc.

1 thought on “Zastavte se a nechte myšlenky jen tak plout

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *