Šárka Pakostová

Z gauče nejen Netflix aneb co dělat kromě seriálů?

Netflix prý musí stáhnout kvalitu videí a HBO nebude dabovat filmy, je načase začít vopravdu něco dělat. 

Upřímně, první dva dny po vyhlášení karantény, jsem shlédla ty nejvíc bizární reality show na Netflixu, a pak mi došlo, že tímhle se asi nikam neposunu. Začala jsem vyhledávat čím se ty další týdny, měsíce zabavím. Kupodivu to šlo docela snadno, spousta lidí sdílelo stránky, přednášky, webináře a já si je jen ukládala, ukládala a přišlo mi vlastně hrozně líto, že je mám uložený v šuplíku a někteří o těchto možnostech ani nevědí.

Tak tady otevírám svůj imiganiární šuplík (na ukládání používám Google Keep) a snad si v tom každej najde to svoje.

Tak třeba například na Digitální garáži od Googlu se naučíte základy marketingu, nebo jak zvýšit produktivitu svojí práce. Kompletní průvodce reklamou vás provede i Facebook. České Seduo nabízí kurzy všeho druhu, stejně jako na Naučme.se, kde teď spoustu lidí rozjelo svoje kurzy online. Určitě taky zkuste Digiskils, kde najdete kurzy od otužování až přes základy Office. 

Základy programování nabízí Junior Guru, Umíme to nebo Khan Academy. Na posledních dvou zmiňovaných, se ale naučíte i matiku, přírodní vědy nebo angličtinu, to stejné nabízí i  Škola s nadhledem nebo MŠMT, ačkoli se může zdát, že se jedná spíše o učivo základní školy, je tam spoustu předmětů, které obohatí všechny. Angličtinu si taky můžete vymakat na Blablu, kde si vyberete učitele na dálku nebo si projeďte všecky díly na youtube od Broni. Online kurzy na 30 dní zdarma taky zpřístupnila Vysoká škola ekonomie a managementu, kde najdete např. psychologii, účetnictví, reklamu nebo informatiku.

Inspirativní jsou i přednášky na Webexpo nebo třeba TED.

Pokud jste spíš milovníci kultury, běžte se projít do online muzea. Přehled všech prohlídek zveřejnilo Travel Leisure. Na Národní galerie Praha si prohLédněte díla umělců a na Goout najdete seznam online divadelních představení, přednášek, koncertů, které si pustíte např. na Mall.tv.

Knížky online nabízí Databáze knih nebo Městská knihovna. U Melvilu si zase stáhněte zdarma knížku Práce na dálku a Forbes zpřístupnil celý svůj archiv zdarma.

Pokud chcete ve svým neplánovaným volnu pořád uklízet, ale i vzdělávat, doporučuju si zamilovat podcasty.

Bagniari radio má na svědomí má nejvíc oblíbená koučka žen Bagniari. Holka, která vás nakopne něco dělat. 

Mladý podnikatel je podcast o podnikání a osobním rozvoji, moderuje ho Jirka Rostecký a je nabušenej skvělýma rozhovorama. Teď vychází pravidelně každej den jeden díl s lidmi ze startupů, e-commerce nebo s freelancery o aktuální situaci. 

Kluci Vojta a Kryštof z Brain We Are do vás nalejou spousta informací ohledně zdraví a v tuhle dobu se naboostovaná imunita hodí!

Rozhlas nedávno spustil novou platformu můjRozhlas, kde přehledně najdete všechny pořady se zajímavými tématy např. Meteor (vědecké), Balanc (seberozvoj) nebo Historie plus.

Janina, kterou znáte spíš pod Cukrfree, není jen autorka knížek a receptů, ale do svého podcastu si zve inspirativní hosty. Co díl, to pecka! 

No a Janka, to je pohlazení po duši a zároveň realistický pohled na svět. Tolik energie, který vám předá přes svůj hlas, to jen tak někdo neumí. 

A to je zatím všecko přátelé, tak neseďte doma jen tak. Naučte se něco novýho, něco, co vás posune dál a výmluva ‚‚nemám čas‘‘ , už je dneska pasé. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *