Šárka Pakostová

Ty malé radosti

Ještě nedávno jsem měla to nutkání, a možná ho máš teďka i ty, takový to, když se každej den snažíš zvládat tisíc věcí a dotáhnout to NĚKAM. Myslela jsem si, že až tam NĚKAM dojdu, tak tam na mě bude čekat NĚCO a to NĚCO mě udělá navždycky šťastnou. A víš co? Došlo mi, že už při tom hledání toho NĚČEHO můžu bejt šťastná a že to malý něco, už mám vlastně dávno před očima. Ne nadarmo se totiž říká, že i cesta je cíl. A tak jsem začala víc vnímat ten svět okolo sebe a taky ten vnitřní, ten co každej nosíme v sobě. Začala jsem si užívat každodenní chvilky, momentky, radosti a začala jsem to NĚCO konečně prožívat. 

Když v listopadu, týden po svatém Martinovi, poprvé napadl sníh, procházela jsem se uličkama Holešovic a přemýšlela jsem, co kdyby každá vločka byla jedno přání? Co bych si asi tak přála? Co by sis přál ty? Změnit svůj život? A proč ne?!

Nemusíš hnedka končit v práci a stěhovat se na Bali (i když pokud po tom toužíš, tak to udělej), ale zkus každý den udělat jen jednu věc jinak. Běž do práce jinou cestou, vstaň dřív než obvykle, nebo naopak pozdějc. Běž na snídani s tvojí kamarádkou a nebo naopak s někým, koho ještě moc dobře neznáš. Běž si zatančit. Každá změna je osvěžující. A začni hned od pondělí a nebo klidně od úterý, ono je to jedno, Přestaň čekat na zítřek, na nový týden, na nový měsíc, na nový rok. Pokud ve svém životě chceš něco změnit, udělej to hned teď. A taky zavolej někomu blízkému protože, dej si ruku na srdce, kdy jsi to naposled udělal?

Sdílení je nesmírně důležitá věc, navíc přátele či rodina nás dokáží obohatit o nové zážitky a třeba přinést nové úhly pohledu. Tak zvedni ten telefon, který stejně držíš celej den v ruce, a věnuj pár minut člověku, na kterém ti záleží. A nebo se zvedni, zajeď za ním a pořádně ho obejmi, protože každý malý obejmutí zvyšuje produkci hormonu štěstí. A pokud zrovna kolem sebe nikoho nemáš, obejmi sám sebe. Sebeláska je nesmírně důležitá stejně jako láska k ostatním. Nezapomínej, že pokud lásku dáš, lásku dostaneš. Láska je totiž jako bumerang, když ji budeš kolem sebe rozdávat, vrátí se ti. Je to jako se vším, to co posíláš, vrátí se ti zpět. A to platí i s úsměvem!

Probuď v sobe dítě, zažij nudu a přispi si. Nestrachuj se, dopřej si horkou vanu, žij a měj rád, co je. A o tomhle všem jsou #tymaleradosti. A když na mě tenkrát padala ta vločka, přála jsem si, aby si lidi kolem začali víc uvědomovat, jak je ten svět okolo nás boží, i když nás někdy sere. A že je třeba dívat se na věci s nadhledem, páč když to dělat nebudem tak nás to sežere. A aby se měli víc rádi a užívali si ty každodenní, malý, obyčejný chvíle, věci, radosti.

Každej den totiž není o tom vstát na povel budíku, naládovat do sebe koláč, co jsi koupil u metra, sedět osm hodin u počítače, tvářit se jak kakabus, přijít domů a dívat se na Ulici. Život má být přeci o něčem úplně jiným.

Znáš takový to klišé: „Užívej si každého dne, jako by byl tvůj poslední“?

Znáš, co? A pořád jsi zbabělec nebo podle toho konečně začneš žít?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *