Šárka Pakostová

Překračujte komfortní zónu, ale nechoďte za vlastní hranici

Komfortní zóna. Všichni ji známe, píše se o ni všude. Nelze to přehlédnout. Všichni víme, že ji máme překračovat, a že se pak začnou dít věci. Že pak se náš život stane zcela jiným a jedinečným a fenomenálním a prostě BÁJEČNÝM! A já bych to podepsala, ale, každý má své ale. I komfortní zóna.

Pokud vám něco dělá potíže, do něčeho se vám nechce, ale tak trochu to vlastně toužíte zkusit, zkuste to a moc nad tím nepřemýšlejte. Jděte do toho. Pokud však zjistíte, že ta daná věc není pro vás, prostě se na ni vyprdněte. Jako vážně! Nemusíte pořád jen dokola překračovat nějaký svoje stanovený hranice, k čemu taky!  K tomu abyste se konečně cítili někým? Někým lepším? Ne, jen vás to dostává do stresových situací a ty jak víme, dělají spíše opačný efekt.

K čemu je teda to vystupování z komfortní zóny dobré?

Díky překročení komfortní zóny, jsem nastoupila do své vysněné kavárny s téměř nulovýma zkušenostma, čemuž jsem absolutně nevěřila a dodnes jsem na to za sebe neuvěřitelně pyšná. Dokázala jsem na sebe upoutat sedák, navléknout lezečky a vylézt tu obrovskou lezeckou stěnu ve Vysočanech. Vystoupala jsem Sněžku v noci, ačkoli se bojím chodit někde za tmy, natož s čelovkou, protože prostě někde zakopnu, zlomím si nohu a budu na místě mrtvá. Sjela jsem Klínovec na koloběžce, kde byl terén jak pro motokros a já to dala! Dokázala jsem se totálně poddat lásce a během skoro 14 dní se s ním přestěhovat, i když už spolu nejsme nikdy toho nelituju. Dokázala jsem si v Amsterdamu objednat koláč v angličtině (jako chápu, že pro vás je to úplné nic, pro mě velký krok). Šla jsem, po letech chtění, na hodinu jógy a zamilovala si ji natolik, že ji cvičím v kuse už půlroku. Dokázala jsem předejít svému strachu z jehel a šla ke kamarádce na tetování, i když jsem ji tam málem omdlela, zvládla jsem to! Dokázala jsem ukázat světu, že žiju tak trochu jinak než ostatní a ukázala jsem, že jsem vlastně tak trochu divná. Bože, je toho tolik za co jsem na sebe pyšná. Tohle jen pouhý zlomek. Tolik věcí co jsem dokázala a na spoustu věcí si ani nedokážu vzpomenout a vlastně mě to dost mrzí, že si je někde nepíšu. Lidi, pište si ty svoje překročení. Vážně to stojí za to!

A tohle umí vystoupení z komfortní zóny.

Moje zatím poslední zkouška ohněm, byla samota. Ano, i tohle bylo další překročení mé komfortní zóny. Jsem ráda sama, ale ne moc dlouho. Vždycky musím mít kolem sebe alespoň jednu duši. Nebo alespoň dřív jsem to tak měla. Teď jedu už pár týdnů v samotě, teda ne že bych se s nikým nevídala, ale jsem hodně sama a začátky byly težký, pak jsem si zvykla a teď mě to těší a užívám si to. Hodně si to užívám. Teď jsem se dostala do fáze, kdy si hrozně moc vážím svýho času a sama sebe. Díky samotě jsem pochopila, že jen někteří lidé stojí za můj čas a tak si pečlivě vybírám s kým ho trávím.

Myslím, že se lidi jen bojí být sami, že by museli nad sebou víc přemýšlet, a že možná nechtějí jít tolik do hloubky, že se raději něčím nebo spíš s někým zabaví a zapomenou.  Tak jsem to měla já. Proto ty začátky byly tak těžký, vycházeli kostlivci a to bylo peklo. Brečela jsem, smála se, bouchala do polštáře, nudila se, byla jsem unavená a nevěděla jsem co se sebou. A pak jsem to najednou všecko přijala. Může za to spousta faktorů. Kniha Jíst, meditovat, milovat, samotná meditace, jóga, přátelé se kterými jsme se o tom bavila nebo skvělá terapeutka. Ano i já takovou mám, ale o tom až příště. A tak jsem si tímhle vším vytvořila tu svojí komfortní zónu, ve který je mi teďka prostě děsně hezky.

Takže.

Vystupujte ze svých pelíšků a zkoušejte pořád dokola a dokola nové věci, ale nezapomínejte sami na sebe. Na to, v čem vám je nejlépe. A pokud na to skákání padákem nebo na chození do divadla nejste, prostě se na to vyprdněte. Žijte v tom v čem vám je dobře. Milujte a hýčkejte svoji komfortní zónu. Odpočívejte, nevyvíjejte na sebe tlak víc, než je nutno a občas nechte věci jen tak být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *