Šárka Pakostová

Nejbožejší adventní kalendáře na poslední chvíli

Vánoce. To slovo je jako mantra pro zklidnění. Pod slovem Vánoce se mi vybaví rodina, cukroví, spousta americkejch filmů se Santou Clausem, teplá deka, černej čaj s mlíkem a samozřejmě Michael Bublé i Mariah Carey. Vánoce jsou pro mě vážně svátky klidu a míru, vše si totiž snažím připravit v předstihu.

Jen s tím adventním kalendářem mi to nikdy nevychází. Každý rok si na něj vzpomenu, až když je prvního prosince, a to už je pak většinou pozdě. Letos je to trošku za pět dvanáct, ale pokud jste na tom stejně jako já, našla jsem na Pinterestu pár tipů na kalendáře, které za těch pár dnů co nám ještě zbývá zvládneme. Tak jdeme na to!

Krabičkové advenťáky jsou klasika. Můžete do nich schovat cokoli, co vás jen napadne. Sladkosti, čaje nebo jiné drobnosti pro radost.

 1. Elegantní a jednoduchý adventí kalendář potěší hlavně minimalisty. Nic nechybí, nic nepřibývá. Krabičky si můžete koupit tuhlenc nebo vyrobit podle návodu tady. Inspiraci na kalendář najdete u Shim & Sons.
 2. Pro milovníky barev a netradičních tvarů jsem objevila tyhle roztomilý krabičky. Vytisknout a stáhnout si je můžete tuhlenc.
 3. Domečky jsou trošku pracnější varianta, ale stojí za to. Když kolem nich dáte pár větviček a světýlka, budou sloužit jako nádherná vánoční dekorace. Šablonu na domečky si můžete stáhnout tuhlenc.
 4. Poslední variatna je pro opravdové nestíhače, kteří však potřebují do advenťáku schovat víc, než jen dopis. Stačí vytisknout šablonu krabičky tuhlenc a napsat nebo narazítkovat číslice. Hotovo je do hodiny.

Další variantou jsou obálky. Na výrobu o dost jednoduší, takže pokud se nechcete piplat s krabičkama a do advenťáku nebudete dávat větší dárečky, sáhněte po téhle alternativě.

 1. První varianta je snad jedna z nejkrásnějších a vlastně i nejjednodušších. V obálkách se totiž skrývají jednoduché aktivity, které můžete dělat před Vánoci. Já bych si tam určitě dala – Zkouknout Sám Doma, dát si vánoční punč na Staromáku nebo udělat si domácí Chai Latté. Pokud nechcete nic vymýšlet, tady už to za vás vymysleli.
 2. Druhou variantu si zamilují minimalisté. Jednoduché, černobílé spojení působí elegantně a plní svůj účel. Ke stažení tuhlenc.
 3. Třetí varianta je ideální volbou pro ty, kteří se s kalendářem nechtějí moc crcat a mají rádi jednoduchost. Malé sáčky a provázek koupíte snad v každém papírnictví nebo si je můžete jednoduše vyrobit z kousku papíru. Čísla pak natiskněte nebo napište fixem.
 4. Poslední varianta je můj favorit. V dnešní době veškeré fotografie pořizujeme na smartphone a málokdy se k nim vracíme, natož tiskneme. Nechte znovu ožít zapomenuté vzpomínky a vytvořte z nich někomu, nebo klidně i sobě, nezapomenutelný adventní kalendář.

Pokud si letos chcete adventní kalendář vytvořit z co nejméně kupovaných věcí, tyhle tipy si zamilujete.

 1. Máte doma nespočet sklenic a nevíte co s něma? Natřete je na barvu, která vám připomíná Vánoce a schovte dárečky do nich. Když navíc zvolíte barvu tabulovou, můžete na ně i psát.
 2. Ruličky od toaleťáku skvěle posloužej jako skrýš na drobnosti.  Můžete je polepit, pokreslit nebo je různě obvázat.
 3. Pokud místo sklenic doma schováváte zbytky látek, ušijte z nich tyhle roztomilé pytlíčky.
 4. Nestíháte? Vemte kus papíru, napište na něj vzkaz, zarolujte a obvažte provázkem. Jednoduché a rychlé.

 

Vybrali jste favorita? Tak jdem na to, už nám zbývá jen pár dní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *