Šárka Pakostová

Milujte. Teď a tady. Navždy.

@lucijef

Nedávno mi kamarádka řekla, že často říkám slovo miluju, a že to říkám s takovou vášní a nadšením, že mi to všecko věří. Hned druhý den mi to samé řekl můj známý a hned další den můj kamarád, ačkoli ten dodal, že je to tím, jaký důraz kladu na písmeno M na začátku slova miluju. 

Pravda je, že na světě miluju spousta věcí a pravda je, že to všecko děsně prožívám.

Miluju východy i západy slunce, miluju déšť po horkém dni a vlastně, i když je chladno. Miluju, když venku prší a já sedím zachumlaná v dece s čajem v ruce. Miluju mlhu. Miluju studený moře a horkou vanu. Miluju příjemně teplé jarní a podzimní sluníčko. Miluju českou přírodu, všechny ty kopce, rybníky, lesy, výhledy. Miluju krávy, kozy, koně a všechny zvířata, který se octnou na tý české krajině. 

 Miluju jízdy vlakem. Miluju příjezd do Litomyšle, miluju Prahu, ale i Brno. Miluju jakýkoli město, který má svoje kouzlo. Miluju Amsterdam. Miluju tu vzpomínku na to, když jsem ho viděla poprvé a brečela jsem. Miluju jak mě rozněžní a rozbrečí každá pitomost, miluju když se dojímám. Miluju výhledy z oken. 

Miluju horké letní večery, grilování a táborový písničky. Miluju hudbu, a to vážně fakt skoro všechnu. Od Bena Christovaa, přes Marpa, Paulieho Garanda až po Hanku Zagorovou, Zuzanu Navarovou, Hanze Zimmera a Anguse. Mám pocit, že každá druhá písnička je má oblíbená a ona vážně je! Dokážu se pro ni hrozně nadchnout.

Miluju svoje přátelé, miluju ten pocit, že je mám. Miluju je všechny, do jednoho. Miluju, chvíle s nima, užívám si je každou minutou. Teď víc, než kdy před tím. Miluju svoji mámu a její první obejmutí, když vystoupím z autobusu. Miluju svou ségru a miluju, jak jsme si čím dál tím blíž. Miluju Jirku, protože je to můj brácha, kterého jsem nikdy neměla. 

Miluju svýho synovce a svoje děti, které ještě nemám. Miluju všechny svoje bývalý přítele, protože to jsou skvělý chlapi a miluju ty chvíle s nima na pivu. Miluju svoje známé, miluju to, že se lidé mění a že se ze známých můžou stát přátelé. Miluju svoji práci a všechny lidi tam a jejich nekorektní humor.

Miluju první lok z minerálky a ze Simply coly. Miluju kafe, miluju ho od svých přátel a miluju, když ho někomu můžu připravit já. Miluju bylinky, bylinkový čaje, bylinkový mastičky, miluju to, že bylinky vyléčej skoro všechno.  Miluju pivo, víno, ale hlavně burčák. Miluju maminčinu kulajdu a Jirkovu krupičku. Miluju všechny krásný kuchařky, i když podle nich vůbec nevařím.

Miluju všechny eko, bio, fair trade věci a hlavně ty bezobalu. Miluju umění, ačkoli ho někdy nechápu. Miluju divadla, hlavně ty alternativní. Miluju Ikeu, blešáky a sekáče.

Miluju svíčky, vůní fialek a čerstvé posekaný trávy a sena taky! Miluju esoteriku a spirituálno, miluju ty chvíle, kdy vytáhnu tarotovou kartu a vážně v ní vidím odpověď. Miluju tajemno a miluju jak je na světě všecko jednoduchý. 

Miluju svoje tetování. Miluju pusu na čelo. Miluju milovat, miluju se milovat, miluju, když mě někdo miluje.

Miluju svoji výšku, miluju svoje tělo, miluju to jak moc se miluju.

Někdy mám pocit, že miluju celej svět a ono to tak vlastně je. Miluju toho tolik, že nejde napsat všechno. Ale hlavně miluju svůj život a mám pocit, že ho miluju čím dál víc.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *