Šárka Pakostová

Jak před Vánoci na nic nezapomenout?

Nedávno mi kamarádka řekla, že jsem celá Monika z Přátel. A víte co? Nebylo to poprvé, co jsem to slyšela. Pokud znáte Přátelé, už mě z půlky znáte a víte jaká jsem, pro ty co Přátelé neznají a nikdy je neviděli (což jsem třeba byla ještě donedávna já), bych ráda postavu Moniky přiblížila. 

Monika je šílenec. Miluje uklízení, miluje když je uklizeno a nesnáší, když někdo uklízí za ní. Stejně jako miluje úklid, miluje organizování a nemá ráda, když někdo něco organizuje za ní. Když něco nevychází podle plánu, vyšiluje.

Tak v tomhle jsme s Monikou za jedno. Věřte mi nebo ne, ale bez kalendáře, poznámkového bloku a Trella bych nepřežila ani den. A nejvíc na tom všem miluju ty chvíle, když se všechno vyvíjí podle plánu a když si můžu zaškrtnout, že je hotovo. To je panečku pocit! A že to s těma to-do listama myslím vážně, ráda bych vám představila můj vánoční to-do list.

Takovej vánoční to-do list vám děsně usnadní život, když si ho totiž vytvoříte, už nikdy nebudete znova a znova přemýšlet nad tím, co je vlastně všechno potřeba udělat. A když podle něj vážně pojedete, stanou se pro vás Vánoce konečně svátky klidu.

Možná máte z to-do listů strach, protože máte pocit, že vás do něčeho nutí. A ano, vlastně nutí, ale jen do toho, co jste si sami vymysleli. A věřte mi, jak si na ně jednou navyknete, už nikdy nebudete chtít jinak. V dnešní době kolem sebe pořád poslouchám: „Nemám čas, musím myslet na tohle a tohle“. Když si budete veškeré nápady a úkoly někam zapisovat a k úkolům nejlépe zadávat termín splnění, šíleně se vám uleví.
Zkuste to.

Vážně.

Stáhnout vánoční to-do list!

 

P.S. Náhledovej obrázek jsem čmajzla na Unsplash.com, konkrétně tuhlenc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *