Šárka Pakostová

ekoLOGICKÝ vánoční dekorace

Letošní Vánoce jedu tak trochu na punk. Loni, když jsem ještě docházela do ekoteroristického kroužku, jsem používala jen ozdoby, které už jsem doma měla, ačkoliv jsem z nich už dávno neměla radost, páč se mi vlastně vůbec nelíbily. Letos jsem skoro všechny ozdoby darovala, ale žádné jiné nekoupila. Došlo mi totiž, že dekorace, které chci, mám na dosah ruky.

Co příroda dá

Až vyrazíte ven na procházku, vydejte se někam do přírody, tam totiž seženete vánočních dekorací požehnaně. Větvičky, klacíky, mech nebo různé druhy šišek – z toho všeho se dá vykouzlit pravá vánoční atmosféra. A ta vůně lesa!

Co kuchyně dá

Pokud se vám z tepla domova nechce, vsadím se, že i tady najdete spoustu věcí, které lze použít, zejména v kuchyni. Sušené pomeranče, grapefruity a kousky skořice nebo badyánu nejenže nádherně voní, ale dodávají prostoru nádech tradičních Vánoc.

Co dům dá

Skvělým tipem je využití papírových tašek z nákupů. Co se dá, se snažím nakupovat bezobalu, ale věci, které nejdou, nebo je mám z ruky, nakupuju na Rohlíku. A tak se mi doma válí spousta papírových tašek, které jsem zatím jen využívala namísto odpadkového koše na recyklovaný odpad. Když mi však domů přišel nákup od Rohlíku, kde z jedné strany byl potisk jmenovek na dárky, přišlo mi to jako skvělej nápad. A když pak na mě bliknul jejich článek na téma 7 tipů jak na kouzelnou vánoční ozdobu z našich tašek, nelenila jsem a ihned vyskoušela adventní věnec.  A tvořit můžete nejen z papírových tašek, ale také z papírových ruliček od toaletního papíru.

Teď už jen stačí zapálit svíčku, zachumlat se do teplé deky a užívat si chvíli vánočních okamžiků.
No, a takhle jsem si užívala já. Důkaz místo keců. 

P.S. Všecky obrázky, teda krom tý poslední, jsem poctivě čmajzla na Pinterestu a všecky (a nejen ty)  najdete tuhlenc.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *