Šárka Pakostová

Co znamená být Office managerkou?

Jdu ulicí a na rameni mám kabelku plnou dokumentů, která váží snad deset kilo. V té stejné ruce držím ledové caffé latté, Affogato a vanilkovo-arašídovou zmrzlinu. V druhé ruce svírám toaleťák s mopem pro uklizečku a u ucha v té stejné ruce držím telefon a ladným hlasem, vysvětluji kurýrovi cestu k nám do kanclu. Připadám si jako Anne Hathaway z Ďábel nosí Pradu. A víte co? Jsem šťastná.

Office managerka, nebo chcete-li asistentka, nebo pozor Happiness managerka, ono se to teďka dost plete, dost možná protože to bývá často to stejné. Nejde totiž moc o název pozice, ale o její náplň.

Ještě před třemi lety jsem si pozici asistentky představovala úplně jinak než teď. A myslím, že si ji tak spoustu lidí představuje ještě teď. A asi to i tak ve spoustě společností funguje ještě teď.

Představovala jsem si jak chodím do práce v kostýmku s lodičkama na nohou. Ráno jako první v práci, po cestě koupit kávu a koláč šéfovi. Neustále se přehnaně usmívat a dělat všechno, co šéfovi vidíte na očích. Chodit s deskama a zapisovat veškerá slova ze schůzek, a samozřejmě mít v hlavě celý šéfův kalendář.

Tuhle práci jsem nikdy dělat nechtěla, neviděla jsem v ní smysl.

Rok se s rokem sešel a hnedka po gastru a mezipřistáním na recepci jsem se vrhla na asistentské pozice, které se od sebe však velmi lišily a vlastně jsem ani jednu nedělala na sto procent, vždy to bylo napůl s nějakou jinou pozicí. Až teď jsem prostě “jen” Office managerka. Konečně se můžu soustředit jen na tohle, na to jak tuhle práci dělat naplno. Tuhle práci totiž miluju. No jako vážně. Zjistila jsem, že tahle práce dokáže být i pekelně náročná, a možná to je to co mě na ni baví, a taky že to vůbec není o těch kafíčkách, i když ruku na srdce já jim tu kávu udělám ráda.

Ráno chodím do práce mezi prvními, ale nemusím. Můžu klidně přijít i v deset, nebo v jednu. Vyřizuju pár telefonátů, nespočet emailů a neustále projíždím kalendář, abych na něco nezapomněla. Z každé strany na mě mluví kolegové a každý se ptá na něco jiného, i když toho mám někdy nad hlavu, baví mě to, vážně! Každý den se naučím tolik věcí. Někdy se topím v tabulkách nebo ve fakturách, někdy kupuju na Alze mop a toaleťák a někdy se prostě nezastavím a bolí mě tak šíleně nohy, že mám pocit, že jsem znovu v gastru. A bože! Mně to nevadí, ba naopak. Jestli něco nesnáším, je to nuda v práci. Upřímně si nedokážu ani představit, že celý dny trávím scrollem Facebookový zdi, mě by to tak děsně nudilo.

V téhle práci vidím smysl.

Nezachraňuju zvířata, děti ani planetu, ale dělám lidi okolo sebe spokojenější a to je taky důležitý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *