Šárka Pakostová

100 věcí, které bych chtěla stihnout v roce 2017

Nový rok v nás vzbuzuje jakýsi pocit, že od teď to bude jiné. Budeme pečlivější, upřímnější, budeme mít více času na rodinu, ale málokdo předsevzetí dodrží. Bývala jsem stejná, později jsem si předsevzetí přestala dávat úplně, až letos jsem to vzala trochu z jiného konce.

Došlo mi, že předsevzetí nemají být o nastavení pravidel, ale o sepsání přání. A kdo by nechtěl plnit si svoje přání? Vždyť tim dáváme dárek sami sobě a to chceme, ne? 🙂

Silvestrovský večer jsem poprvé trávila sama se sebou, chtěla jsem a nesmírně jsem si to užila. Udělala jsem ohlédnutí za rokem 2016, projela ty internety, zavzpomínala a naplánovala si rok 2017. Pokud jste to ještě neudělali, nikdy není pozdě začít a pokud nevíte jak, mohl by vám v tom pomoct YearCompass. Mají ho ke stažení i v češtině.

Poté co jsem si to takhle všecko sesumírovala, jsem si ještě vyložila karty, ale nebojte žádný velký čarodějkování, spíš jde o pomocníka, zdroj inspirace a taky to probudí fantazii, kterou mnoho znás ztratilo někde v dětství.

Poslední věc, kterou jsem udělala bylo sepsání 100 věcí, které bych chtěla stihnout v roce 2017 (díky Karolí, za to! ), nepodařilo se mi jich sepsat ani 50, ale to je úplně v pořádku. Seznam jsem si vyvěsila na ledničku a když mě něco napadne hned si to tam napíšu. Důležitý je dát si reálný cíle, napsat si tam věci, které už dlouho chcete, pozor CHCETE, ne musíte! A hlavně se nebičujte za to, když to nevyjde, páč nás pak čeká zase jinej novej rok a v tom už to třeba zvládneme 🙂

Krásný nový rok všem.

 

2 thoughts on “100 věcí, které bych chtěla stihnout v roce 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *